W tym konkursie plastycznym zastosowana została technika witrażu i malowania na szkle, a także inne znane techniki, takie jak: pastel, wycinanka. Uczestnicy zapoznali się z grafiką komputerową, malowaniem farbami, wyklejanką, plakatem. Na konkurs plastyczny zespół zgłosił 21 prac w różnych technikach, co świadczy o zainteresowaniu tematyką historii naszego miasta, symbolami i zabytkami. W konkursie tym nagrody otrzymali uczestnicy:
Podsumowaniem konkursu była wycieczka po Starówce Zamojskiej, obejrzenie wystawy fotografii oraz wystawy prac absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w zamojskim Biurze Wystaw Artystycznych. Z cyklu "Spotkań z ciekawymi ludźmi", przeprowadziliśmy rozmowę z p. Jerzym Tyburskim, dyrektorem BWA.
Ponad 50 zaproszonych gości (nauczycieli, rodziców) oglądało występ uczestników, przygotowany jako montaż słowno-muzyczny (tekst własny) połączony z inscenizacją teatralną przez 12 uczestników grupy teatralnej z Klubu Kornela Makuszyńskiego.
Drugą grupę widzów (również ponad 50 osób) stanowili Seniorzy, dla których program "W marcowych kwiaciarniach" został powtórzony - tym razem wystąpiło 14 uczestników grupy teatralnej Klubu Kornela Makuszyńskiego.
Na Spotkaniu Zarządu Osiedla ODK (13 marca 2007) kilkoma piosenkami z repertuaru zespołu uświęciliśmy ważne lokalne wydarzenie placówki ODK.
Grupy teatralna z Klubu Kornela Makuszyńskiego na zakończenie roku przedstawiła bajkę "Kot w butach" na podstawie tekstu Jana Brzechwy i program artystyczny pt. "Dzień Rodziny" z tekstami autorskimi i piosenkami. Było to także okazją do wręczenia prac plastycznych, witraży i wykonanych przez uczestników kartek z życzeniami.
Występ grupy teatralnej z bajką "Kot w butach" i programem "Dzień Rodziny" został powtórzony dla Seniorów, 21 czerwca 2007.
Do konkursu "Moja wiara, moja miłość" zgłoszonych zostało 18 prac, wykorzystujących znane techniki. Wyróżnieniem w konkursie uhonorowana została praca Róży Cybulskiej. Uczestnictwo i przygotowanie prac do tego konkursu łączy się z poznawaniem nowych technik plastycznych, a jednocześnie jest przybliżeniem tematyki Wielkiego Polaka, myśliciela, pisarza i poety, aktora z czasów młodości - Karola Wojtyły i późniejszej działalności Papieża Jana Pawła II. Myśli i idee są trwałym śladem pozostawionym na całym świecie. Symbolika ideałów i wartości ponadczasowych, twórczość religijna są materiałem zarówno dydaktycznym jak i wychowawczym.
Odbyła się premiera inscenizacji "Betlejem polskie", na podstawie dramatu Lucjana Rydla. Spektakl zaprezentowany został podczas uroczystego spotkania w MDK - przy ODK "Okrąglak" i rozpoczął wspólny opłatek: uczestników, rodziców, nauczycieli, pracowników ODK. Ubranie choinki i kolędowanie, wzajemne składanie życzeń przez aktorów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości na uroczystości Wigilia 2007 dnia 19 grudnia 2007 miały bardzo ciepły, integrujący charakter. Występ grupy teatralnej z Klubu Kornela Makuszyńskiego na podstawie tekstu "Betlejem Polskie" został utrwalony na kasecie VHS (istnieje także nagranie w formie cyfrowej). W widowisku wzięły udział 42 osoby z Klubu Kornela Makuszyńskiego i 9 osób z Zespołu Zabaw Teatralnych (wychowanków pani Elżbiety Jawor). Muzyką, przygotowaniem scenografii oraz reżyserią opiekowała się instruktor Klubu Kornela Makuszyńskiego. Powstałe zdjęcia oraz nagranie są trwałą dokumentacją działalności Klubu Kornela Makuszyńskiego z MDK "Okrąglak".