Witam wszystkich zainteresowanych na mojej stronie internetowej.

Jestem nauczycielem dyplomowanym Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, w którym prowadzę zajęcia z zespołem o nazwie Teatr Młodego Aktora. Ukończyłam dzienne studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalizacji nauczanie początkowe, studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym tej samej uczelni, a także kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej w zakresie kierowania i zarządzania oświatą.

Co mogę Państwu o sobie powiedzieć?

Jako dziecko chciałam być tancerką, potem archeologiem i astronomem.

Rodzice wybrali mi jednak szkołę muzyczną i przez parę lat uczyłam się gry na fortepianie. Naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia ukończyłam w roku 1972.

Moja pierwsza wychowawczyni Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu p. Jadwiga Jabłońska zauważyła u mnie zdolności plastyczne, które rozwijałam pod jej kierunkiem, a następnie na kółku plastycznym w I Liceum Ogólnokształcącym pod kierunkiem p. Zdzisławy Manerowskiej. Tam też po raz pierwszy spróbowałam swoich sił w zespole teatralnym pod opieką p. Julii Rodzik (grałam dziewczynę ranną w Powstaniu Warszawskim). Będąc w szkole średniej śpiewałam w zespole wokalno-instrumentalnym p. Zaborowskiego. Brałam również udział w konkursach recytatorskich, natomiast wspólnie z aktywem klasowym p. Zdzisławy Manerowskiej przygotowaliśmy kilka wieczorów poetyckich z których najbardziej utkwił mi w pamięci wieczór poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Bardzo mile wspominam swój udział w kołach artystycznych.

Na studiach UMCS w Lublinie przyszła kolej na taniec towarzyski, ale trwało to krótko z obawy o niebezpieczeństwo przekładania na pierwszym roku egzaminów z powodu wyjazdów na występy. Zainteresowania te nadrobiłam jednak po ukończeniu studiów, już jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 8. Uczelnia UMCS w Lublinie położona w pobliżu Teatru J. Osterwy bardzo prowokowała do odwiedzania tego cudownego gmachu, w którym czar sztuki działał jak balsam na wszelkie stresy i zmęczenie. Często wolne chwile spędzałam w teatrze. W późniejszych latach poznałam wszystkie teatry Lublina a potem Warszawy. Bardzo spodobały mi się zajęcia również w teatrze J. Fedorowicza w Krakowie, podczas sesji naukowej wychowanie przez sztukę.

Coś z tego okresu podziałało jak wirus skoro już przez ponad 25 lat prowadzę z dziećmi i młodzieżą animację teatralną dla środowiska zamojskiego i nie tylko.

Dalszym etapem kształcenia były studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie i ukończenie dwu kierunków specjalizacji wiedzy o kulturze: nauczanie w placówkach ponadgimnazjalnych (przedmiot „Wiedza o kulturze”) i praca w placówkach pozaszkolnych o bardzo szerokim zakresie animacji artystycznej: teatr, muzyka, plastyka, film... Finałem studiów podyplomowych jest praca pod kierunkiem dr Barbary Jedlewskiej pt. „Rola Teatru Młodego Aktora z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu w animacji społeczno-kulturalnej środowiska” (Lublin 2005). Od 2006 roku jestem nauczycielem dyplomowanym i pracuję w ODK „Okrąglak” jako nauczyciel zamojskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Dwie poważniejsze z wydanych publikacji to: Poradnik reżysera dla nauczycieli prowadzących amatorskie zespoły teatralne oraz Historia Teatru Młodego Aktora z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu wydane przez ODN w Zamościu.

Co poza tym?

Lubię zbierać grzyby, zioła, podróżować, słuchać dobrej muzyki, oglądać komedie, filmy naukowe, podróżnicze czy z dziedziny science-fiction. Pasjonują mnie wycieczki, rajdy, rozmowy z ciekawymi ludźmi, biesiady przy ognisku, lato teatralne w Zamościu i koncerty mojego syna Piotra.

W wolnych chwilach maluję na szkle i próbuję zatrzymać piękne chwile na kliszy fotograficznej lub filmowej.